KORUYUCU (2009)

Filmin Konusu

1. Grizzled Los Angeles polisi Roland Sallinger ( Steven Seagal ) ve ortağı Trevor Johnson (Brian Keith Gamble), bir apartman dairesinde bir grup uyuşturucu satıcısını şiddetle alt ederler. Trevor, masada birkaç milyon dolara benzeyen bir şey olduğunu gözlemler ve Trevor, kendisinin ve Roland’ın bir kısmını almasını önerir. Roland reddediyor ve Trevor onu göğsünden iki kez vuruyor.

2. Trevor, Roland’ın nabzını kontrol etmesi gerektiğini fark eder, çünkü Trevor, Roland’ın hala nefes aldığını ve hastaneye doğru yola çıktığını şaşırır, bu yüzden Trevor hastaneye gidip işini bitirmesi gerektiğine karar verir. kapalı.

3. Aynı zamanda polis olan Regina Lawson (Trine Christensen) ziyaret eder. Trevor’ın odasına baktığını gören Roland, gizlice Regina’nın silahını çantasından çıkarır. Regina gittikten sonra Trevor içeri girer ve Roland’ın yüzüne bir yastık tutar. Roland silahı çıkarır ve Trevor’ı göğsünden iki kez vurur ve Trevor’ı öldürür.

4. Roland daha sonra iyileşir ve işinden tıbbi olarak zorunlu emeklilik yoluyla serbest bırakılır ve bu da onu depresyona sokar. Roland, Ateşli Silahlar ve Patlayıcılar Eğitim Akademisi mezunudur ve Texas Training Expo Yılın Taktik Antrenörüdür. Roland ayrıca bir SWAT ekibi eğitmeni olmaya hak kazanıyor.

5. San Antonio, Teksas’ta yaşayan Connor Wells (Steph DuVall) adlı eski bir arkadaşının, kızı Nikita’yı (Liezl Carstens) çevreleyen bazı güvenlik sorunları vardır, çünkü birisi onu kaçırmak için şiddetli bir girişimde bulunmuştur. Connor, Teksas’a uçmayı kabul eden Roland’ı arar.

6. Teksas’ta Roland, Dedektif Simon Pacheco (Carlton Liggins) tarafından karşılanır. Roland, Connor’ın sahip olduğu özel uçakta yanında silah getirdiği için Simon, Roland’ı onu izleyeceği konusunda uyarır.

7. Roland, Connor’ın şoförü Manuelo (Johnnie Hector) tarafından da karşılanır. Connor’ın malikanesine giderken Manuelo’nun kuzeni Allegra’yı (Kisha Sierra) bir çift adam tarafından taciz edilirken bulurlar. Manuelo limuzini durdurur ve Roland, Allegra’nın iki erkek kardeşi Enrique ve Gustavo’nun onlara borçlu olduğunu söyleyen iki adamı döver. Enrique ve Gustavo gelir ve Manuelo ve Roland ayrılır.

8. Köşkte Roland ve Connor konuşur. Connor, Roland’a kaçırma girişimini anlatır. Connor, Roland’ın Nikita’nın koruması olmasını istiyor. Nikita’nın önceki koruması Jorge (Tomas Sanchez), kaçırma girişiminde öldürüldü.

9. Connor, organizasyonundaki birinin düşman olabileceğini düşünüyor. Connor, Roland’a, Nikita’nın kaçırma girişiminin gerçekleşmesinden bu yana malikaneden çıkmadığını söyler. Roland, Nikita’nın koruması olmayı kabul eder.

10. Roland, malikanedeki güvenliğin iyileştirilmesini sağlar. Roland, boksör olan erkek arkadaşı Mason Silver (Arron Shiver) ile dans edebilmesi için Nikita’ya bir gece kulübüne kadar eşlik eder. Roland şüpheli görünen bir adamı işaret eder ve Manuelo’ya adamın kim olduğunu sorar. Manuelo, adamın, Manuelo’nun tehlikeli bir adam olarak tanımladığı Jason Cross (Luce Raines) olduğunu söylüyor.

11. Arka odada Mason, Nikita olmayan bir kadınla kokain çekiyor ve boyunlarını büküyor. Cross, konuşmaları gerektiğini söyleyerek Mason’a doğru yürür. Cross, Mason’ın yaklaşmakta olan dövüşünü Tornado Jones’a karşı başlatmasını istiyor. Cross, Mason’a biraz para verir. Ve Roland, Nikita’yı ve onun bir arkadaşını taciz eden bir adamı döver. Nikita ve Mason, Nikita ve Roland ayrılmadan önce tartışırlar.

12. Konakta, Nikita, Connor ile konuşurken, Roland’ın Mason’ın kıçına da vurmuş olmasını diliyor. Nikita, Mason’ın kendini beğenmiş ve kontrolden çıktığını düşünüyor. Daha sonra, Simon malikaneye gelir ve Roland’ı arar, ancak Connor için çalışan bir adam olan Victor (Rio Alexander), Simon’a Roland’ın ilaç almak için şehirde olduğunu söyler. Simon, “Eğer bir sorun haline gelirse, bedelini sen ve patronun ödeyeceksiniz” diyor.

13. Simon, Roland’ı kasabada bulur. Simon, Roland’a Connor’ın bazı kaba insanlarla, yani Jason Cross ile ilişkisi olduğunu söyler. Geçmişte Connor’ın babası bir iş yürüttüğünde ilişkileri olmuş. Simon, Cross’un şiddetli bir ayrılıkçı olduğuna, beyazların ve Meksikalıların karışmaması gerektiğine inanan bir adam olduğuna inanıyor. Simon yıllardır Cross’un peşinde olduğunu söylüyor ama kimse onun hakkında konuşmaya istekli değil. Simon, belki o ve Roland’ın birbirlerine yardım edebileceğini düşünüyor.

14. Malikaneye geri dönen Nikita, Roland’a onun için yaptıklarını takdir ettiğini söyler. Cuma gecesi, Nikita bir kulüpte takıldıktan sonra otoparkta kusar. Roland ve Nikita arasında samimi bir konuşmanın ardından konağa gitmek için ayrılırlar.

15. Ertesi gün, Roland Mason’ı takip ederek Mason’ın Cross’un iki adamıyla buluştuğu bir restorana gider. Mason onlara Cross’a dövüşe çıkmayacağını söylemelerini söyler. Adamlardan biri Mason’ı tutar, diğeri bir çift kesici çıkarır ve Mason’ın parmaklarını kesmeye başlamakla tehdit eder.

16. Mason, Cross’un Nikita’yı kaçırmak istediğini anlar. Mason, Connor’ın topraklarında ne olduğunu bildiğini söylüyor. Mason, Mason’ın ölmemesi için Cross’la kendisinin bir şeyler yapabileceğini düşünüyor.

17. Hepsi ayrılır ve Roland, Mason’ı malikaneye kadar takip eder. Mason, arabasında Nikita ile birlikte araziden geri çekildikten sonra, Roland, Nikita’nın kolyesindeki transponderden gelen sinyali kullanarak onları takip eder.

18. Mason, silahlı bazı maskeli adamların arabadan inmelerini söylediği yere gidiyor. Nikita dışarı çıkar ve koşar. Roland bazı adamları öldürür. Mason dövülürken adamlardan biri Nikita’yı yakalar. Nikita bir SUV’ye binmek zorunda kalır ve Roland onları kovalar. SUV’deki iki adam Roland’a ateş açar ve SUV’nin sürücüsü Nikita’nın kolyesini koparır ve camdan dışarı atar.

19. Roland’ın arkasından bir motosiklet geliyor. Roland SUV’yi durdurmayı başarır ve sürücü Nikita’yı da alarak dışarı çıkar. Motosikletteki adam Roland’a saldırır ve Roland onu boynuna bıçak atarak öldürür. Sürücü Nikita ile motosiklete binerken polisler gelir ve Roland’a silah doğrultur. Roland’ı tutuklarlar.

20. Simon, istasyonda Roland ile konuşuyor. Connor polisi arar ve onlara nefsi müdafaa olduğunu söyler. Roland, Simon’a kaçıranların Cross için çalıştığını söyler. Simon, Roland’a Cross’un teğmenlerinden biri olan Tory Harris’in (Eli Lattimer) resmini gösterir.

21. Simon, uyarıldığı bir şeyle ilgilenmek için odadan çıkar. Dakikalar sonra Roland’a gitmekte özgür olduğu söylenir. Simon ofisine döner ve Roland’ın orada olmadığını görünce sinirlenir. O gece, Simon malikaneye gider ve Connor’a, kaçıranlar onunla temasa geçerse hemen Simon’a söylemesini söyler.

22. Simon ayrıldıktan sonra Cross, Connor’ı arar ve Simon bir arabadan dinler. Cross, Connor’a istediğini vermesi için 24 saat verir. Görünüşe göre Connor’ın mülkünde uranyum var. Bu yüzden Cross, Connor’ın arazisini artı 5.000.000 dolar nakit ve elmas istiyor. Cross, Connor’a telefonu kapatıyor.

23. Bir kilisede Roland ve Manuelo, Allegra ile buluşur. Manuelo, Roland’a Victor’un talepler hakkında söylediklerini anlatır. Bundan sonra Roland, bir adamın dışarıda nöbet tuttuğu Mason’ın yerine gider. Roland adamın boynunu kırıyor. Evin içinde Mason bir kadınla sevişiyor ve iki adam poker oynuyor. Roland iki adamı öldürür.

24. Mason, Nikita’yı kaçırmalarına yardım etmekten başka seçeneği olmadığını söylüyor ve Mason, kavgayı bırakmayı kabul etmeyerek gururunun yoluna çıkmasına izin verdiğini itiraf ediyor ve her şeyi berbat ediyor. Roland, Mason’a Nikita’nın nerede olduğunu sorar. Mason bilmediğini söylüyor ve Roland ve Manuelo, Mason’ı yanlarına alıyor. Ertesi gün, Mason’ı bir kamyona bağlayıp ağzını tıkadılar.

25. Roland ve Manuel, Hermano’s adlı bir restorana giderler. Çapraz orada. Connor’ı arar ve Connor’a zamanın tükenmekte olduğunu söyler. Cross, Connor’ın yarın Cross’un tapuları aldığında Nikita’yı göreceğini söylüyor.

26. Telefonu kapatırlar ve Cross’a adamlarının Mason’ı dışarıdaki kamyonda buldukları söylenir. Cross, Harris’in Mason’ı yakalamasını sağladı. Cross arkasında birkaç adam bırakır. Ateş açarlar. Roland adamlardan birini öldürür ve Manuelo omzundan vurulur. Manuelo restoranın içinde inzivaya çekilir ve Roland da öyle. Diğer adam onları takip eder ve Roland onu öldürür.

27. O gece, Roland malikaneye gider ve Connor ile konuşur. Connor, kendisinin ve Cross’un birlikte büyüdüklerini ve Cross’un Connor’ın mülkünde bulunan zengin uranyum birikimini istediğini kabul ediyor. Connor ne olacağını umursamadığını, sadece Nikita’yı geri istediğini söylüyor. Connor, Roland’a Cross’un sahip olduğu bir çiftlikten bahseder. Roland, Nikita’yı Cross’tan geri alacağına söz verir.

28. Dışarıda Manuelo, Enrique ve Gustavo Roland’ı bekliyor. Hacienda’da Nikita, Roland’ın ölmesini isteyen Mason hakkındaki gerçeği öğrenir. Konakta, Connor fidyeyi bırakmaya hazır hale getirir. Simon, Roland’dan akşam 8’de Cross Ranch’te olması için bir mesaj alır.

29. Cross Ranch’te Roland, Connor’ın limuzininin geldiğini görür ve ardından Nikita’nın onu kaçıranlar tarafından tutulduğunu görür. Connor limuzinden iniyor ve Cross bir SUV’dan iniyor. Connor, Cross’a bir el çantası verir ve Roland, Cross’un adamlarını sessizce öldürmeye başlar.

30. Connor Cross’a parayı verir ve ona Nikita’yı bırakmasını söyler. Cross, Roland’ın orada olduğu konusunda uyarılır ve Connor bir silah çıkarır ve Cross’u vurur. Harris, Nikita’ya tutunurken Connor ve Cross kavga eder.

31. Simon ve bir SWAT ekibi gelmeye başlar. Simon, Connor’ın Cross’u tekrar vurmasını engellemeye çalışır. Roland, Harris’i binanın içinde takip eder. Harris’i dövdükten sonra Roland, Harris’i öldürür. Connor silahını Simon’a verir. SWAT ekibi Cross’u alıp götürür. Mason da bir minibüse yüklenir. Nikita, Connor ile tekrar bir araya gelir.

Oyuncular

  • Rolland Sallinger olarak Steven Seagal
  • Jason Cross olarak Luce Rains
  • Allegra olarak Kisha Sierra
  • Liezl Carstens Nikita Wells olarak
  • Arron Shiver Mason Silver olarak
  • Brian Keith Gamble, Trevor Johnson olarak
  • Angela Serrano, Asyalı Çıplak Göğüs, namı diğer “Masaj Kızı”

Film Bilgileri

YönetenKeoni Waxman
Tarafından yazılmıştırSteven Seagal
tarafından üretilenSteven SeagalPhilip Goldfine
başrolSteven Seagal Liezl Carstens Brian Keith Kumar Angela Serrano
sinematografiNathan Wilson
Tarafından düzenlendiMichael J. Duthie
Bu şarkı … tarafındanFilip White
Tarafından dağıtıldı20th Century Fox
Yayın tarihleri3 Ekim 2009 (Japonya)19 Ekim 2009 (Amerika Birleşik Devletleri)
çalışma süresi94 dakika
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri
Dilingilizce
Bütçe10.000.000$ 

KAYNAKÇA:https://en.wikipedia.org/wiki/The_Keeper_(2009_film)

Yeni blog doğrudan posta kutunuza gelsin.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.