AKILLI EV / SMART HOME

Akıllı ev nedir ?

Akıllı ev, evin kullanım alanlarına yerleştirilen akıllı sensörler, güvenlik kameraları, hoparlörler, ampuller vb. diğer teknolojik cihazların birbirleriyle uyumlu şekilde kullanıldığı sistemlerin kurulduğu evlerdir. Akıllı ev sistemleri; genellikle akıllı telefonları merkezine alan, sesli asistanlarında kullanılabildiği merkezi yönetim imkanı sunar.

Ayrıca akıllı ev sistemleri, bir yazılım tarafından programlanarak binaları da uzaktan kontrol etmeye yarar. Bu sistemler kablolu olabileceği gibi kablosuz da olabilir.

Akıllı Ev Sistemleri, Akıllı Ev Otomasyonları, Akıllı Ev Otomasyonu

Avantajlar nelerdir ?

 • Rahatlık ve konfor,
 • Güvenlik,
 • Uzaktan kontrol
 • Erişilebilirlik,
 • Tasarruf

Özellikle gün içerisinde evde kısıtlı vakit geçiren kişiler için oldukça pratik bir yapıya sahip olan akıllı ev sistemleri; akıllı ev süpürgesi, akıllı çamaşır makinesi gibi teknolojik araçlar sayesinde işleri bir o kadar kolaylaştıracaktır. Akıllı ev, evde olduğunuz anlarda da size eğlenceli vakitler geçirebilecek şekilde konforunuza uygun olarak dizayn edilir. Ofiste veya evinizde kuracağınız akıllı ev sistemleriyle birlikte yaşamımızdaki stresi ciddi düzeylerde azaltabilirsiniz ve günlük hayatın koşuşturmasını en aza indirebilirsiniz.

Akıllı ev sistemleri:

 • Akıllı aydınlatma
 • Çok odalı ses sistemleri
 • Akıllı hoparlörler 
 • Ev güvenlik kameraları
 • Akıllı mutfak aletleri
 • Akıllı termostatlar
 • Duman ve karbon monoksit dedektörleri
 • Akıllı sulama sistemleri
Ev Bina Kamera Güvenlik Sistemleri

Akıllı aydınlatma sistemi:

Akıllı ev teknolojilerinden belki de en önemlisi olan akıllı aydınlatma sistemleri, merkezi bir bağlantı olmadan da diğer akıllı ev aletleriyle etkileşim kurabilir. Evinizde aydınlatmak istediğiniz bölgeyi seçebilir ve bunu uzaktan yönetebilirsiniz. Aynı zamanda evde yokken karşılaşabileceğiniz durumlarda, ışıkla ilgili ayarları  yönetebilirsiniz. Böylece elektrik faturalarından bir miktar tasarruf sağlayabilirsiniz

Akıllı Ev Aydınlatma Sistemi Nedir? - Roboodi

Akıllı hoparlörler:

Çok odalı ses sistemleri aracılığıyla akıllı evinizde senkronize olarak müzik dinlemek ya da sesle ilgili herhangi bir işlemi yapabilirsiniz. Sonos, Yamaha (MusicCast), Denos gibi araçlarla tüm odalarda aynı anda çalabileceğiniz bir ses sistemine sahip olabilirsiniz. Tüm ses hizmetlerinden senkronize veya bağımsız bir şekilde yararlanabileceğiniz bu sistemler, biraz işin lüksü, ancak fark yaratmak için vazgeçilmez.

Akıllı Hoparlörler: Yeni Bir Yaşam Biçimi

Ev güvenlik kameraları:

Akıllı evin olmazsa olmazlarından birisi güvenlik kameralarıdır. Güvenlik sistemlerinin vazgeçilmezi olan bu kameralar kapı zillerine kadar evin tüm alanlarına yerleştirilebilirler. Uzakta olduğunuz zamanlarda çocuğunuzu ya da evcil hayvanınızı izleyebilir ve onlarla etkileşim içerisinde olabilirsiniz. Ayrıca yaşayabileceğiniz güvenlikle ilgili sıkıntıları da size bildirmesi açısından akıllı evin olmazsa olmazları bu kameralardır.

CCTV – Kamera Sistemleri – Ataberk Bilişim Teknolojileri | Trakya Tekirdağ Çorlu Kamera Alarm Güvenlik Sistemleri | Çorlu Akıllı Bina | Tekirdağ Trakya Çerkezköy Çorlu Lüleburgaz Akıllı Bina Sistemleri | Çorlu Akıllı

Akıllı mutfak aletleri:

Akıllı mutfak, akıllı ev aletlerinin zamandan tasarruf ettirecek şekilde tasarlandığı bir bölümdür. Akıllı kahve makineleri sayesinde kahvenizin önceden hazırlanmasını isteyebilir, akıllı buzdolabınız sayesinde gıdalarınızın son tüketim tarihlerini kontrol edebilirsiniz. Mutfaktaki tesisatınızı takip eden bir sistemi de size sağlayan akıllı mutfak, açık kalan çeşmeyi kapatabilir veya mutfaktaki elektrikli ev aletleriyle ilgili bir sıkıntıda gereğini yapar.

Mutfak Aletleri Modelleri ve Fiyatları - Arzum Sayfa 2

Akıllı termostatlar:

Kış aylarında evinizde yalnızca belirli bölgeleri kullanıyor veya artan faturalar başınızı ağrıtıyorsa akıllı evlerdeki akıllı termostat fikri size oldukça uygun olabilir. Bu akıllı termostatlar, evde olduğunuz ve olmadığınız zamanları tespit eder ve böylece uygun havalandırma veya ısıtma sistemini evde uygular. Doğal olarak bu durumun faturalarınıza yansıması da olumlu olarak gerçekleşir.

En iyi Akıllı Oda Termostatı 2019 | En iyiler

Akıllı sulama sistemi:

su, dünya üzerinde bulunan en önemli kaynakların başında gelir. Sudan tasarruf etmekse adeta geleceğimize katkıda bulunmaktır. Akıllı evlerin bünyesinde barındırdığı akıllı sulama sistemleri sayesinde hem sudan tasarruf edebilir hem de evde yokken bitkilerinizin bakımını üstlenecek bir teknolojiye sahip olabilirsiniz.

Otomatik Bahçe Sulama Sistemleri » Hizmetler | Denizli Havuz Yapımı, SAFİR YAPI Havuz Yapımı, süs havuz yapımı, su arıtma, Bahçe Sulama Sistemleri

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.