NEDEN KİTAP OKUMALIYIZ ?

1-KİTAP STRESLE BAŞ ETMEKTE BİR NUMARADIR

Stres, Vücutta Hangi Değişikliklere Neden Olur? | BilimFili.com
Bilimsel olarak kanıtlanmış kitap okumanın faydalarından biri de stresle baş edebilmektir. Yoğun ve yorucu bir geçen günün arkasından akşam uyumadan önce 30 sayfalık bir okumanın ruhsal açıdan sizleri rahatlattığı bilinmektedir.

2-KELİME DAĞARCIĞINIZI GELİŞTİRİR

8 Kolay Adımda Kelime Dağarcığı Nasıl Geliştirilir?
Kitap okumanın en iyi faydalarından biri kelime dağarcığınızı geliştirmesidir. Kitaplarda sıklıkla kullanılan fakat bizlerin günlük konuşma dilimizde kullanmadığımız kelimeleri öğrenmiş olmak karşımızdaki insanı etkilemede oldukça başarılı bir yöntemdir. Bu sizin daha kültürlü ve kendine özgüveni olan biri olmanıza yardım eder.

3- HAFIZA SORUNLARINI ÇÖZMENİZE YARDIM EDER

Hafıza Teknikleri | Fokus Yaşam Akademisi
Özellikle yaşlanma ile ortaya çıkan hafıza sorunlarının en etkili çözümü kitap okuyarak zihinsel aktivitelerin canlı tutulmasıdır. Kitap okuyan insanlarda Alzheimer gibi hastalıklara yakalanma riskleri %50 oranlarında düşmektedir. Zihin için en iyi egzersiz bu nedenle kitap okumaktır. Kitap okumak neden önemlidir? sorusunun en doğru cevabı bu olabilir.

4-YAŞAMAYI, HAYATI SEVDİRİR

Hayatı Sevmek | Ebedi Gençlik
Günlük yaşamın stresi çoğu zaman hayattan koparak hantal bir yaşam sürmemize neden olur. Özellikle edebiyat türündeki kitaplar kurguları ile size farklı bir dünya sunar. Kitap okuyan insanların umutları her daim taze kalır.

5-KALİTELİ BİR UYKU

Deliksiz Bir Uyku İçin 11 Öneri - Memorial
Uykuya dalamayan insanlar için bilim adamların önerdiği yöntemlerden biri olan kitap okumak bilimsel açıdan kanıtlanmış bir tekniktir. Uykudan önce okunacak birkaç sayfa ya da pasaj rahatlamanıza sebep olacaktır.

6-KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI BULAŞICIDIR

Kitap Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazanılır? | » ISEWorld
nne-babaların üzerine düşen en büyük sorumluluklardan biri çocuklarına kitap okuma alışkanlığı kazandırmasıdır. Okuyan anne baba çocuklar için iyi bir örnek olur ve kitap okuma çocuklarda düzenli bir alışkanlık haline gelir.

7-KENDİNİZİ DAHA İYİ İFADE EDERSİNİZ

Kendini İfade Etme: Faydaları ve Kötü Yanları - Aklınızı Keşfedin
Bilginiz artacak, kelime hazneniz gelişecek dolayısı ile kendinizi daha iyi ifade etmiş olacaksınız. İletişimi gelişmiş bireyler gerek sosyal yaşamları gerekse iş yaşamlarında başarıyı çok kolay yakalayabilirler.

8-KENDİNİZİ YALNIZ HİSSETMEZSİNİZ

Sizce kitaplarla insanlar nasıl dost olabilirler? - Dershane.TV
itapların en iyi arkadaş olduklarını sıklıkla duyarsınız. Günün her anında her yerde yanınızdaki en samimi dostunuzdur. Kitap okuyan insanlar yalnızlıktan şikâyet etmezler. Boş zamanlarını değerlendikleri için kimseye ihtiyaç duymazlar.

9-PRATİK DÜŞÜNMEYİ SAĞLAR

Fazla Düşünmenin Sonucu: Zihinsel Yük | e-koc
Olaylara pratik bir açıdan yaklaşmak her zaman için doğru hamledir. Bu nedenle devamlı beyni çalıştırmak gereklidir. Zihniniz için yapacağınız egzersizler arasında kitap okumak iyi bir tercih olabilir. Bir konuda çabuk düşünüp çabuk yorum yapmanın çözümlerinden biri kitap okumak olacaktır.

10-KARAR VERMEYİ KOLAYLAŞTIRIR

Doğru Karar Vermenin Yolları | Yeni İş Fikirleri
Bireyin yaşamı boyunca hayatının önemli dönemlerinde karar vermesi gereken konular oluşabilir. Bu tarz kritik durumlarda çok kitap okuyan bireyler artıyı eksiyi doğru şekilde ölçerek kararlarını en doğru şeklini belirleyebilirler

11-GENEL KÜLTÜRÜ ARTTIRIR

Okuma Kültürü – Suat TUSUN
Kitap okumak her zaman için sizlere yeni şeyler katar. Örneğin kişisel gelişim alanındaki kitaplar sizi yaşama daha iyi tutunmanızı sağlar. Hangi türden kitap okursanız okuyun mutlaka bilmediğiniz bir konuda bilinçlenmenizi sağlayacaktır

12-KİTAPLAR SİZİ ZEKİ YAPAR

Düzenli Kitap Okumanın Bilimsel Açıdan Faydaları - dergiCE.com
 Bilimsel olarak kanıtlanmış olan kitap okumanın faydaları arasında yer alan bu durum deneylerle ispatlanmıştır. Düzenli kitap okuyan bireylerde beyinleri yeni nöronların oluşmasına izin veriyor bu da kişiyi daha zeki biri yapıyor.

13-UZMANLAŞMANIZI SAĞLAR

Yavaş düzgündür, düzgünse hızlı. Bu eski sitedeki haber okunma sayıları,  18.4.2016 tarihine kadar olan sayılardır. Yeni okunma sayıları  gösterilmemektedir. Çok okunanlar >>>>> ANA SAYFA YAZARLAR HABERLER TIP BU  DEĞİL EDEBİYAT ÇOK ...
ğitimini aldığınız alanda çok fazla kitap okumak sizin o alanda uzmanlaşmanızı sağlayacaktır. Bu nedenle tercih ettiğiniz alanda uzman olmanız da iş yaşamında daha çok para kazanmanıza yardımcı olur.
Okumak İle İlgili Sözler - Pek Güzel Sözler


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.